Rudenį, kai vėsta orai, žmoguje atsiranda natūralus šilumos ir šviesos poreikis. Tuomet supamės į šiltus rūbus, pledus, degamės žvakes, o tie kurie turi – kuria krosneles arba židinius (jei už lango ne „minusas“, pakanka ir biožidinio skleidžiamo jaukumo). Iš tiesų, galimybė „reguliuoti“ krosnelės ar židinio šilumą, t. y. užkurti tada, kada tikrai vėsu, yra ypatingai svarbi, kai oro temperatūra yra nepastovi ir svyruoja.

 Nors krosnelę ar židinį rekomenduojama įsirengti dar vasarą, čia galime taikyti posakį „geriau jau vėliau nei niekada“. Tad, jei galvojate įsigyti židinį ar krosnelę, reikėtų žinoti esminius skirtumus tarp krosnių (akumuliacinio) ir krosnelių (konvekcinio) šildymo. Tuomet tikrai išsirinksite Jums ir Jūsų šeimai labiausiai tinkantį šilumos, šviesos ir jaukumo sprendimą.

 

 Akumuliaciniu principu veikiančios krosnys paprastai yra didelės, sveriančios iki kelių tonų. Jų didelė masė tolygiai inertiškai iš lėto įkaista, sugerdama visą kaitrą į savo korpusą ir paskui vėl tolygiai lėtai vėsta. Konvekcinės krosnelės yra mažesnės, sveriančios iki kelių šimtų kilogramų. Jos turi dvigubas korpuso sieneles, tarp kurių karštas įkaitęs oras į erdvę sklinda greitai ir tolygiai, bet greičiau ir atvėsta. Kadangi karštas oras cirkuliuoja greitai, išorinė konvekcinės krosnelės sienelė yra vėsi, tuo tarpu krosnis dėl savo masės ilgai išlaikydama šilumą būna įkaitusi lyg žarija. Dar vienas skirtumas – jei krosnis ar krosnelė nepateisintų lūkesčių, krosnelę nesunkiai išmontuosite ir parduosite padėvėtą, o krosnį išardyti galima tik dalimis.

 

Taigi, būtent šaltuoju metu laiku atsiskleidžia visi židinio ir krosnelės privalumai. O ypač žinant, kad mūsų laukia šalčiausia žiema per visą šimtmetį. Beje, žiemai, jei neturite centralizuoto šildymo, o norite nuolatinės ir pastovios šilumos, tinkamesnė yra krosnis. Arba, renkantis krosnelę ar židinį, atkreipti dėmesį į krosnelės arba židinio galingumą. Kuo namų erdvės didesnės, tuo galingesnė turi būti krosnelė ar židinys. Pasirūpinkite savimi ir savo artimaisiais!

Apie autorių:

Laimonas Survila

UAB "Krosnys ir Krosnelės" Kauno regiono pardavimų vadovas, turintis didelę patirtį sprendžiant visus techninius klausimus, susijusius su krosnelėmis, židiniais bei kaminais, visada paslaugus ir dėmesingas kiekvienam klientui.