Židiniai be išorinio apdailos rėmelio su slankiojančiomis durelėmis – naujiena, kurią „Stuv“ pristatė lengvai montuojamų ir valdomų „Stuv 21” ir „Stuv 22” židinių serijoje. Toks durelių mechanizmas įgalino židinio kūrėjus atsisakyti tradicinio išorinio rėmo. Dėl šio naujo durelių technologinio sprendimo, „Stuv 21” ir „Stuv 22” židiniams sumontuoti nebereikalinga gili niša,  kuri anksčiau buvo būtina norint įmontuoti židinius sienoje. Tai reiškia, jog reikės mažiau lėšų ir laiko įrengti židiniui namuose. Be to, berėmė židinio struktūra sukuria įspūdį, kad šie židiniai tarsi susilieja su siena, o tai leidžia manyti, kad jie galėtų tapti organiška interjero dalimi bet kurio stiliaus būste.

 „Stuv 21” ir „Stuv 22” židinių dizainas bus pastebėtas mėgstančiųjų formų grynumą ir minimalizmą, kuris akcentuoja daiktų santykį su erdve.  Kontraversiška, kad minimalistinės formos yra dažnai linkusios nuasmeninti idėją ar kūrinį ir yra beveik sterilios, tačiau tai negalioja kalbant apie židinius. Atvirkščiai, šie židiniai priartina ugnį prie ją stebinčiojo – ji nesislepia sienos gelmėje, o pakėlus durelių stiklą galima mėgautis atvira židinio liepsna. Toks betarpiškas ugnies stebėjimas leidžia dar stipriau pasijusti dalimi šio žemiško proceso ir priartėti prie esminio, gyvybiško prado – ugnies. Liepsnos niekuomet nėra vienodos, kiekvieną kartą stebint jas galima patirti netikėtumo, nuostabos jausmą ir išgyventi ypatingą dvasinę būseną.

Šiuolaikinėje visuomenėje, kurioje dažnas žmogus jaučiasi praradęs ryšį su gamta, atitolęs nuo savo tikrojo „aš“, židinys ir liepsnos stebėjimas vėl gali leisti pasijusti priklausiančiam kažkam, t. y. dalimi kažko didesnio nei kasdiena. Kartais ši patirtis gali būti išgyvenama tyloje, be žodžių, tik stebint ugnies šokį ir klausantis degančių malkų. Jog ši ypatinga patirtis nebūtų nutraukta ir galėtumėte stebėti tik tai, kas svarbiausia, durelių slankiojimo mechanizmas yra subtiliai paslėptas. Pavyzdį, kaip atidaryti ir uždaryti „Stuv 21” židinio dureles, galite pamatyti pateikiamame video žemiau.

„Stuv 21” ir „Stuv 22” židinių serijoje yra daugybė formų ir dydžių židinių su įvairiais sprendimais. Vienas jų – dvipusis židinys, kurį ketiname aptarti kituose straipsniuose. Beje, jeigu manote, jog Jums norėtųsi apdailos rėmų, juos be jokios abejonės galima pritaikyti aptartos serijos židiniams. Tam „Stuv“ siūlo platų apdailos rėmų asortimentą, kurį sudaro įvairių spalvų ir medžiagų rėmai skirti papildomai židinio apdailai: iš stiklo, plieno, akmens, medžio ir kt. Galima rinktis tarp paveikslo tipo rėmų, kurie gali būti minimalistiniai, organiškai pratęsiantys esamą interjerą ir įsiliejantys į sieną, ir masyvesnių rėmų, kurie židinį paverčia centrine namo ašimi.

Pažymėta kaip:
 
Apie autorių:

Rūta Jasutienė

„Krosnys ir krosnelės“ vadovė, savo gyvenimo būdą pavertusį į verslą, kuris apima prekybą krosnelėmis, židiniais, krosnimis ir kitais su ugnimi susijusiais aksesuarais.