Ar teko kada palydėti saulę prie jūros? Jei taip, tikriausiai pritarsite, kad tai vienos iš tų akimirkų, kurios įsirėžia atmintin giliai ir iš ten neišsitrina. Žiūrint į neaprėpiamus horizontus ir saulės kelionę, žmogus kartais jaučiasi  dideliu, kartais mažu, bet visada ypatingu, nes turi galimybę stebėti, kaip viena gražiausių mūsų sistemos žvaigždžių panyra į vandenis. O jei tai būna vakaras be debesų ir be vėjo, jūra nusidažo geltonu raudoniu, horizonto linija tarsi pradingsta ir dangus susilieja su jūra į viena.

Tokiais vakarais rodos pasiliktumei pajūryje per visą naktį. Nesvarbu, esate vienas, su draugais ar šeima, jeigu tik turite tokią galimybę, taip ir padarykite. Žinoma, tam reikėtų su savimi turėti palapinę ar miegmaišį, vis tik saulei nusileidus gali būti žvarboka. Taip pat – bus daug maloniau ir smagiau, jei susikursite laužą, prismaigstysite deglų arba žvakių. Jeigu esate keliautojas tik su kuprine, tikriausiai apsiribosite tik laužu, tam su savimi tereikia turėti degtukų, ir šiek tiek žinių, kaip jį įrengti.

Kurdami laužą prie jūros vadovaukitės tokiomis pat taisyklėmis, kaip darytumėte tai miške. Jeigu aplink nėra specialiai įrengtos laužavietės, įkurkite ją patys, tik prieš tai pasidomėkite ar tai nėra vieta, kur laužai apskritai draudžiami. Jei tokių ženklų nematote, kurkite laužą kuo toliau nuo medžių, laužavietę apdėkite akmenimis, o baigus ugniai rusenti, užpilkite laužą vandeniu arba smėliu. Jeigu vis dėlto laužą Jūsų pasirinktoje vietoje draudžiama kūrenti, pakeiskite jį deglais, fakelais, žibintais, žvakėmis, lempomis.

Dauguma dalykų gyvenime nutinka tik kartą, todėl pasistenkite kiekvieną akimirką išgyventi kaip tą vienintelę ir ypatingą. Draugystė, rūpestis vienas su kitu, nuoširdus dėmesys – jausmai, kurie patiriami susibūrus prie laužo. Tiek įrengiant jį, tiek vėliau kurstant galima pajausti susibūrusiųjų bendrumą ir artumą, juk kiekvienas prisideda, įneša dalelę savęs. Mes tikime, kad ugnies šviesa ir šiluma yra tai, kas sujungia žmones, tad visa mūsų komanda Jums linki kuo daugiau tokių patirčių ir jaukios vasaros vakarojant.

Pažymėta kaip:
 
Apie autorių:

Ugnisgyvenimui.lt