Ant sienos pakabinama subtilių linijų naujoji „Stuv“ 60 mediena kūrenama krosnelė yra ypatingas belgų gamintojo produktas skirtas tiems, kurie mėgsta unikalaus dizaino gaminius turinčius gilią istoriją. Ši krosnelė, atrodanti kaip tikra konstrukcinė naujovė krosnelių rinkoje, iš tiesų buvo sukurta 1982 metais „Stuv“ kompanijos įkūrėjų. Taigi, tai yra pats pirmasis „Stuv“ gaminys sukurtas po detalių tyrinėjimų, kaip iš kuo mažiau malkų išgauti kuo daugiau šilumos. Visa tai šios krosnelėms gamintojams pavyko padaryti be laboratorijų, įmantrių matavimo priemonių ir kompiuterio.

 

Negana to, „Stuv“ 60 kūrėjams pavyko išgauti visiškai kitokį dizainą, kuris buvo tikras modernumo proveržis lyginant su visomis kitomis 80–ųjų krosnelėmis. Įdomu, jog tą patį apie šią krosnelę galima pasakyti ir dabar – toks drąsus buvo tuometis sprendimas, jog jis aktualus ir ryškus iki dabar. Ši krosnelė nepaprastai tinka bohemiškiems loftams, kuriems būdingos aukštos lubos, dideli langai.  Loftams tipiškas industrializmas, betono, metalo elementai ir krosnelėje atsikartojanti senovės kalvių forma puikiai dera viena su kita.  Žinoma, ši krosnelė taip pat gali būti puikiai integruota ir į kitas erdves –  standartinius namus.

 

Itin modernių ir tuo pačių meniškų formų „Stuv“ 60 krosnelė  atlieka dvi funkcijas.  Dienomis ši krosnelė gali būti saugiai uždaryta ir veikti kaip ekologiškos pro konvekcines angas sklindančios šilumos šaltinis (įdiegta sistema garantuoja itin efektyvų  ir ekonomišką degimą) – norint uždaryti tereikia pakelti apatinę krosnelės dalį. Vakarais ir savaitgaliais „Stuv“ 60 krosnelė gali būti nuleidžiama, t. y. atidengiamas ugniakuras.  Šis sprendimas leidžia gėrėtis atvira ugnies liepsna, taip pat atidaryta krosnelė gali būti naudojama ir gaminimui, kai norisi nustebinti svečius „ant laužo“ gamintais patiekalais su subtiliu dūmų prieskoniu.

Didelis privalumas, jog „Stuv“ 60 krosnelė yra lengvai sumontuojama, yra galimybė jungti kaminą iš viršaus arba krosnelės nugaros ir, nors atrodo, kad krosnelė yra  gana masyvi, ji lengvai transportuojama. Taigi, net jeigu sugalvosite kraustytis iš vienų namų į kitus – krosnelę visada galėsite persivežti į naujas erdves, kurias „Stuv“ 60 neabejotinai pavers išskirtinėmis. Šiai krosnelei nereikia jokios papildomos apdailos (kurios prireiktų norint įsirengti namuose židinį ar krosnį).

 

Pabaigai būtina paminėti, kad belgų gamintojas „Stuv“ novatoriškus plieninius konvekciniu šildymo principu veikiančius židinius ir krosneles gamina jau daugiau nei 30 metų. Techniškai pažangūs „Stuv“  gaminiai pasižymi itin efektyviu degimu, ekonomiškumu ir ekologiškumu. Belgų židiniai ir krosnelės ypatingai tinka moderniame interjere ir namuose, kuriuose norima mėgautis atvira ugnies liepsna. „Stuv“ kompanija laikoma lydere krosnių, židinių ir krosnelių rinkoje, tad įsigydami jos gaminius galite būti tikri dėl jų ilgaamžiškumo ir niekuomet aktualumo neprarandančios estetikos. Na, o su „Stuv“ 60 galėsite džiaugtis šiluma ir vasarą primenančiais kepsniais ant laužo visus metus.

Pažymėta kaip:
 
Apie autorių:

Rūta Jasutienė

„Krosnys ir krosnelės“ vadovė, savo gyvenimo būdą pavertusį į verslą, kuris apima prekybą krosnelėmis, židiniais, krosnimis ir kitais su ugnimi susijusiais aksesuarais.