Tikriausiai sutiksite, kad optimali šiluma  ir šviesa daro tiesioginę ir netiesioginę įtaką žmogaus fizinei ir dvasinei gerovei, ypač pastarajai, nes komfortiška šiluma iš šviesa teigiamai veikia žmogaus savijautą ir nuotaiką. Centrinis šildymas, kuris tuoj prasidės ir atsispindės sąskaitose, dažniausiai užtikrina komfortiškos temperatūros palaikymą namuose ar bute rudenį bei žiemą, tačiau šis šildymo būdas nė iš tolo neprilygsta krosnelės, krosnies ar židinio skleidžiamai šilumai, kuri žmoguje iššaukia džiaugsmo ir laimės pojūčius.

Taip kaip kokybiška šiluma, taip ir židinio šviesa dėl savo natūralumo yra vertinama dvasios ramybės ieškotojų, žmonių, kurie sąmoningai rūpinasi savimi ir atsakingai renkasi žmones, tikslus, vietas ir t. t. Ugnies liepsna veikia kaip priemonė dvasios tvirtumui ugdyti, nuotaikų svyravimams kontroliuoti. Ugnies liepsna taip pat gali padėti atsigauti po emocinių krizių, nes rusenantis židinys ar krosnelė namuose sukuria stabilumo, saugumo, pastovumo įspūdį ir tai veikia, kaip gydomoji galia sunkų gyvenimo laikotarpį išgyvenantiems žmonėms.

 

Subalansuota šviesa ir šiluma turi įtaką ne tik žmogaus emocijoms, bet ir protinei veiklai, motyvacijai, produktyvumui, ji lavina ir ugdo žmogaus vaizduotę. Visi žinome tą jausmą, kai nėra, kur pasidėti, nes namuose arba per karšta arba per šalta. Nei vienu, nei kitu atveju susikaupti nėra paprasta, nes mintys vis krypsta į nemalonius kūno pojūčius. Židinio, krosnies ar krosnelės pranašumas slypi tame, kad ji padeda sukurti optimalią temperatūrą namuose tada, kai norisi, na, o sklindanti šviesa suteikia energijos, padeda susikoncentruoti, susikaupti.

 

Aptarėme, kokią įtaką šiluma ir šviesa, sklindanti iš krosnelės, židinio ar krosnies, daro žmogui, bet lygiagrečiai ji keičia ir visą kambario ar net namų aurą. Natūrali ugnis erdvėms suteikia jaukumo, pilnatvės įspūdį, ji nuteikia pozityviai ir atpalaiduoja. Ypatingą namų, kuriuose įrengtas židinys, krosnis ar krosnelė, atmosferą ir nuotaiką jaučia ne tik šeimininkai, bet ir svečiai, todėl nenuostabu, kad tokie namai tampa traukos objektu ne tik namiškiams, bet ir draugams ar giminaičiams.

Apie autorių:

Rūta Jasutienė

„Krosnys ir krosnelės“ vadovė, savo gyvenimo būdą pavertusį į verslą, kuris apima prekybą krosnelėmis, židiniais, krosnimis ir kitais su ugnimi susijusiais aksesuarais.