Laikais, kai iš visų pusių mus atakuoja visokeriopi reikalavimai, spaudimas akimirksniu prisitaikyti ar pasikeisti, atrodo, jog vienintelė nuolatinė būsena yra „netinku“ ir „nespėju“. Nenuostabu, kad po kurio laiko pradeda kankinti lėtinis nuovargis, nemiga, apetito stoka, varginti galvos svaigimas ar sunkumas kojose. Visa tai – ilgalaikio streso ir nesubalansuoto poilsio padariniai. Vitaminai šiuo atveju tik vienas iš sprendimų energijai atgauti. O kaip susigrąžinti vidinę ramybę?

Dvasinė gerovė, o kartu su ja ir sveikata, atgaunama tik pakeitus gyvenimo tempą ir pergalvojus vertybes. Radikalių pasikeitimų iš karto padaryti nepavyks, bet pirmas žingsnis būtų rasti vietą, kur jaustumėtės saugiai ir ramiai, kur galėtumėte pabūti tik su savimi. Ir nors ką tik kalbėjome apie apmąstymų svarbą, pradėti vis dėlto reikėtų nuo „negalvojimo“, t. y. leisti sau pabūti be jokių minčių ir nedaryti jokių sprendimų. Pavargęs, sudrumstas protas ir siela nebus pajėgūs to padaryti.

Tokiu prieglobsčiu mums yra vieta prie židinio. Nėra nieko maloniau matyti ir jausti, kaip degant medienoms malkoms skleidžiasi natūrali šiluma, kuri palaipsniui pasklinda po kambarį. Šiuolaikinės krosnelės, ypač tos, kurios veikia akumuliaciniu principu, yra pačios sveikiausios, nes šiluma dar ilgai sklinda visomis kryptimis net ir užgesus malkoms. Švari šiluma – tai, ko reikia besirūpinant savo gerbūviu. O tai, kad nereikės rūpintis krosnelės priežiūra, leis ilgiau mėgautis netrikdoma ramybe.

 

Jeigu jaučiate, kad sunku atsipalaiduoti, kad mintys nepaleidžia, pabandykite susikoncentruoti į liepsną. Stebėkite, kaip liepsna juda ir kaip keičiasi jos spalvos. Jeigu neramios mintys grįžta, pripažinkite, kad jos tokios yra, o tuomet vėl bandykite galvoti tik apie liepsną. Kuo ilgiau stebėsite ir kontempliuosite tik ją, tuo ilgiau ilsinsite savo protą. Nebandžiusiems tuo sunku patikėti, bet po keleto intensyvių sesijų ten, kur atrodė nebėra vietos nė vienai šviesiai minčiai, atsivers plačios erdvės pokyčiams, kurie ves vidinio klestėjimo link.

 
Apie autorių:

Rūta Jasutienė

„Krosnys ir krosnelės“ vadovė, savo gyvenimo būdą pavertusį į verslą, kuris apima prekybą krosnelėmis, židiniais, krosnimis ir kitais su ugnimi susijusiais aksesuarais.