Kai pavasaris ne visuomet sutampa su kalendoriumi ir tiek namuose, tiek lauke dar vis trūksta šilumos, ją namuose gali sukurti dujiniai židiniai. Šie židiniai vis labiau populiarėja, nes jie išspinduliuoja beveik tiek pat šilumos kaip ir malkiniai židiniai, tačiau nereikia rūpintis malkomis. O turėti jų sukaupus arba nepamiršti nusipirkti, kai taip visur skubame, gali būti ne taip paprasta padaryti. Būtent todėl dujiniai židiniai gali būti patogiu sprendimu – ugnis tokia pat tikra ir jauki, kaip ir kūrenant malkomis, bet nereikia papildomai rūpintis kietuoju kuru.

Šie dujiniai „Stuv“ židiniai gali būti vienpusiai arba dvipusiai. Dvipusis židinys reiškia, kad židinys gali būti įmontuotas į pertvarą ar sieną, kuri atskiria erdves ir ugnis bus matoma vienodai gerai nesvarbu, kurioje patalpos dalyje būsite. Jog ugnies vaizdas būtų dar gražesnis, galima pasirinkti specialius šviesos neatspindinčius stiklus. Šie stiklai mažiau atspindi patalpoje esančius daiktus, tad ugnis, kuri yra už stiklo, matosi daug ryškiau. Kaip viską užbaigiančią detalę,  „Stuv“ siūlo plieno rėmelius ir, pageidaujant, nuimamas geležies groteles.

Sumontavus dujines krosneles, apdailai rekomenduojama naudoti tinką, kuris leidžia pasiekti organiškai išbaigtą ugnies paveikslą židinyje: nematysite jokių tarpų tarp pačio židinio konstrukcijos ir sienos, o tinko paviršius bus preciziškai lygus, tarsi nupoliruotas. Tinkas itin tinka apdailai tuo, kad galima išgauti norimą formą, gylį, jį lengva nudažyti. Tiesa, tinkavimui rekomenduojama naudoti tik specialų karščiui atsparų tinką. Tada būsite tikri, kad tinkas nesutrūkinės.

„Stuv“ siūlo du vizualinius sprendimus dujiniams židiniams. Šių židinių ugniakure gali būti įmontuotos dvi vienodo ilgio paraleliškai išdėstytos juostos arba viena trumpesnė, kita ilgesnė juosta dujoms patekti. Pastarasis sprendimas leidžia išgauti malkinių židinių įspūdį, nes atrodo, jog židinyje dega viena ant kitos sudėtos malkos. Jog šis židinys dar labiau atrodytų, kaip malkinis židinys, galima į ugniakurą pridėti iš specialių medžiagų sukurtų malkų arba akmenukų. „Stuv“ pasirūpino viskuo, Jums tereikia išsirinkti Jums labiausiai tinkantį dydį ir formą. Tiesa, šiems židiniams tinka kaminai, kurie tinka dujiniam katilui.

Kviečiame užsukti į mūsų saloną „Domus  galerijoje“, Vilniuje. Pilną adresą rasite čia. Mūsų parduotuvės konsultantai, interjero ekspertai yra visuomet pasirengę patarti, kuris židinys labiausiai atitiktų Jūsų lūkesčius ir efektyviai bei kokybiškai apšiltintų erdves.

Apie autorių:

Rūta Jasutienė

„Krosnys ir krosnelės“ vadovė, savo gyvenimo būdą pavertusį į verslą, kuris apima prekybą krosnelėmis, židiniais, krosnimis ir kitais su ugnimi susijusiais aksesuarais.