Šiltajam sezonui įsibėgėjant, akys ir širdis linksta prie šviesesnių spalvų. Ne išimtis – ir interjeras. Pristatome 2 krosneles ir 2 židinius, kurie gali būti puikiu atspirties tašku keičiant namuose vyraujančią paletę. Nuo šviesiai rusvos iki akinančio baltumo – toks mūsų rekomenduojamas šio sezono spalvų kokteilis.

Pirma mūsų sąraše akumuliaciniu principu veikianti rusva krosnelė LOTUS „Sola M Wenge“. Jos visame pasaulyje pagaminta tik 35 vienetai gamintojo jubiliejaus proga ir viena iš šių krosnelių – Lietuvoje. Šiai, autentišką sertifikatą turinčiai, krosnelei pagaminti naudotas iš Afrikos atvežtas akmuo, kuris gamybos procese ilgai poliruojamas rankomis.

Kiti šios krosnelės privalumai: oro pritekėjimo ir švaraus stiklo sistemos, taupus medienos suvartojimas ir švarus degimas, sukaupta šiluma išsilaiko iki 14 valandų. Taip pat patogu, kad iš ketaus pagamintos durelės saugiai užsidaro naudojant patogią rankeną, o pats krosnelės valdymas yra lengvas ir paprastas.

„Domus galerijoje“ įsikūrusiame salone – ekspozicijoje –  turime krosnelę „MBS“, kuri puikiai tiks užmiesčio virtuvėlėje, nes kartu yra sumontuota orkaitė ir viryklė. O turint talpią orkaitę, joje galima ne tik kepti, šiltai laikyti maistą, bet ir džiovinti grybus, uogas, vaistažoles. Metalinis krosnelės paviršius greitai įkaista, todėl galima kepti tiesiai ant kaitlentės paskui ją lengvai nuvalant su soda.

Salono ekspozicijoje taip pat turime įspūdingo baltumo danų gamintojo židinį, kuris išsiskiria savo akinančiu baltumu, tad židinys dėl baltos spalvos švyti net tada, kai nesikūrena. Šį efektą kuria baltas matinis stiklas ir matinis poliruoto plieno rėmelis. Išskirtinis patogumas – rankenėlė su magnetu.

Abejingų dėl savo modernaus dizaino ir lenktos pakuros nepalieka ir židinys STUV „Micromega“. Tai unikalios ovalo formos židinys iš ketaus, kuris patiks jaučiantiems nostalgiją dideliems angliško stiliaus židiniams, kai malkos pakuroje statomos vertikaliai. Šis židinys gali būti atviras arba uždaras –  tereikia pakelti berėmes stiklo dureles.

Tokį židinį norisi naudoti dažnai, tad didelis privalumas – jo taupumas. Židinys pasižymi aukštu energetiniu efektyvumu, taupiu malkų suvartojimu. Plika akimi nematoma, bet puikiai savo darbą atlieka dvi sistemos: dvigubo degimo ir  švaraus stiklo ir oro pritekėjimo sistemos.

 
Apie autorių:

Rūta Jasutienė

„Krosnys ir krosnelės“ vadovė, savo gyvenimo būdą pavertusį į verslą, kuris apima prekybą krosnelėmis, židiniais, krosnimis ir kitais su ugnimi susijusiais aksesuarais.