Mums Jūsų saugumas yra pats svarbiausias. Prieš parduodami židinį, krosnį ar krosnelę mes visada primename apie saugų elgesį ir ką būtina įsidėmėti. Vis dėlto, per laiką dalykai užsimiršta, tad nusprendėme dar kartą priminti, kodėl netvarkingą krosnį draudžiama kūrenti. Skirkite kelias minutes ir pasitikrinkite, ar tikrai vadovaujatės šiomis pagrindinėmis taisyklėmis.

Pirmoji taisyklė – neperkaitinkite krosnių, židinių ar krosnelių ir nelaikykite arti malkų bei kitų degių medžiagų. Atminkite, kad bet kokie namų apyvokos reikmenys, baldai turi būti nuo krosnies ne arčiau kaip per 1 metrą. Taip pat suprantame, kad kartais kyla pagunda pasinaudoti ir padžiauti skalbinius ant šiltos krosnies, krosnelės ar židinio. Vis dėlto, taip elgdamiesi pažeidžiate esmines saugumo taisykles.

Antra taisyklė – nedirbkite su degiais skysčiais arba dažais kambaryje, kuriame kūrenasi krosnis, židinys ar krosnelė ir šiukštu nenaudokite lengvai užsidegančių skysčių (benzino, žibalo, acetono ir kt.) joms pakurti. Tai bene pavojingiausia, ką galite padaryti.


Trečia taisyklė – nepalikite ugnies be priežiūros. Jeigu turite mažamečių vaikų arba gyvūnų, nepalikite jų vienų kambaryje, kuriame stovi krosnelė, židinys ar krosnis. Geriausia, jei pasirūpinsite specialiais užtvarais, kurie tikrai sumažins riziką, jog tiek vaikai, tiek gyvūnai neatsargiai pasielgs su ugnimi.

Ketvirta taisyklė. Įsivaizduojame, kaip malonu snūduriuoti prie besikūrenančios krosnies, židinio ar krosnelės. Vis dėlto, užgesinkite ugnį ne vėliau kaip prieš dvi valandas prieš eidami miegoti arba prieš palikdami namus. Baigę kūrenti krosnį, įsitikinkite, kad kuras visiškai sudegęs. Anksčiau laiko uždarę kaištį, galite apsinuodyti smalkėmis.

 

Penkta taisyklė. Atvira ugnis visada žiūrisi ir klausosi smagiau. Vis dėlto, nepalikite atvirų durelių, jei nors ir trumpam ketinate išeiti iš kambario. O net ir Jums esant, dureles atidarykite tik tuo atveju, jei esate tikras, kad Jūsų grindys ne iš degių medžiagų. Dar geriau, jeigu pasirūpinsite skardos lakštu arba apsauginiais stiklais, kurie neturėtų būti mažesni ne 50×70 cm. Pasirūpinkite savo ir savo šeimos saugumu!

Pažymėta kaip:
 
Apie autorių:

Rūta Jasutienė

„Krosnys ir krosnelės“ vadovė, savo gyvenimo būdą pavertusį į verslą, kuris apima prekybą krosnelėmis, židiniais, krosnimis ir kitais su ugnimi susijusiais aksesuarais.