„Easyfire“ – danų kompanija, gaminanti krosnelių priedus (židinio įrankius, virves, tarpines) ir priežiūros priemones, neseniai pristatė cilindrinę žvakę savo forma ir dydžiu primenantį bio židinuką. Cilindras – viena iš dažniausiai mūsų gyvenime sutinkamų formų. Vis dėlto už šios trimatės geometrinės figūros slypi ir daugiau reikšmių, viena iš jų kažkodėl glaudžiai yra susijusi su magija. Ar dėl pačios cilindro formos ar cilindro formą atkartojančių magų skrybėlių, čia jau nežinia, bet kad degant ugniai šiame mini bio židinyje tikrai regime magišką vaizdą, yra neabejotina tiesa.

20 cm pločio, 24 cm aukščio subtilus iš plieno ir stiklo pagamintas ir bio kuru pildomas stalinis biožidinys – patogus šilumos ir šviesos šaltinis, kurį galite nešiositės visur su savimi. Toks židinukas gali būti pastatomas ant stalo namuose, terasoje, balkone arba visur kitur kur tik sugalvosite. Toks mini židinys pravartus ir kai norite keliauti. Jis tinkamas ir romantiškam pasivakarojimui po žvaigždėtu dangumi pajūryje, ir praverčia, jei sugalvojate aplankyti mažiau organizuotus draugus. Tik paskui nepamirškite savo židinuko pasiimti!

 

Šiam židinukui yra naudojamas biokuras –  specialus skystas ar gelio formos kuras, kuris neskleidžia į aplinką jokių kvapų, dūmų ir yra visiškai saugus. Šis aplinkai ir vartotojui nekenksmingas kuras yra augalinės kilmės, jam degant skiriasi tik vandens garai ir anglies dioksidas. Kita vertus, nereikėtų pamiršti, kad degant ugniai patalpoje natūraliai sumažėja deguonies, tad būtina pasirūpinti, jog patalpa būtų natūraliai ventiliuojama (pravertas langas ar orlaidė). Taigi, jei šį židinuką naudosite uždarose erdvėse, nepamirškite jų reguliariai pravėdinti.

 

Daugiau apie kietuoju kuru kūrenamų krosnelių ir židinių alternatyvą – biožidinius skaitykite mūsų praėjusiuose straipsniuose „Židinys virš, šalia ar net lovoje? Jau įmanoma!“, „Biokuro židiniai – sprendimas miesto žmogui“. Sužinokite išamia apie medžiagas iš kurių jie gaminami ar pačias netikėčiausias jų formas. Bio židiniai – unikali galimybė tiems žmonėms, kurie neturi dūmtraukio ar didelių plotų tradiciniam židiniui įsirengti, mėgautis papildomu šviesos ir šilumos šaltiniu. Na, o jei krosnelę ar židinį jau turite, šis nešiojamas gali praversti tuomet, kai norisi ugnies greitai ir be rūpesčių.

Pažymėta kaip:
 
Apie autorių:

Rūta Jasutienė

„Krosnys ir krosnelės“ vadovė, savo gyvenimo būdą pavertusį į verslą, kuris apima prekybą krosnelėmis, židiniais, krosnimis ir kitais su ugnimi susijusiais aksesuarais.