Šiandien vis dažniau į malkas žvelgiama ne tik kaip į kurą židiniui ar krosniai kūrenti, bet kaip į interjero, eksterjero detalę. Pasitaiko ir tokių dizaino sprendimų, kai malkomis puošiama visa siena ar sienos dalis, tačiau židinio ar krosnelės namuose net nėra. Tai neturėtų stebinti, nes malkos, net jei ir neatlieka šildymo funkcijos, yra vienas jaukiausių ir mieliausių namų elementų. Ar kada kilo klausimas, iš kur ši medžio artuma?

 

Galbūt šis artumas kyla iš to, kad medis – gamtos dalis. Bene gražiausiai šį ryšį tarp žmogaus ir gamtos yra aprašiusi mūsų literatūros klasikė, poetė Janina Degutytė: „Aš – gyva gamtos akimirka, iš kūno ir kraujo. Didžiausioj girioj, begaliniam lauke – niekada gamtoje nejaučiu nei vienišumo, nei baimės. Ji manyje – ir aš joje. Tokia pilnatvė ir harmonija, kada žmogus gali pasakyti: aš laimingas“. Tai paaiškintų, kodėl pavargę nuo betono šalčio ir pilkumos pastaruoju vis dažniau renkamės gyventi mediniuose namuose arba kaip kitaip integruoti medį į interjerą ar eksterjerą.

Daugiau apie tai, kaip bent jau namuose susikurti J. Degutytės taip gražiai aprašytą jausmą, galite pasiskaityti  ankstesniuose mūsų straipsniuose. Pavyzdžiui, straipsnyje apie „Funkcionalų ir estetišką malkų laikymą“ kalbėjome apie tai, kaip būtų galima malkas laikyti namuose, o straipsnyje „Ekologiški židinių ir krosnelių sprendimai“ pristatėme įdomias malkines iš panaudotų medžiagų. Šiek tiek apie malkas rašėme ir straipsnyje „Stilinga ir naudinga – židinio ir krosnelės aksesuarai“. Juk priimant interjero, eksterjero sprendimus, geriau devynis kartus paskaityti ir tik dešimtą pirkti.

 

Kalbant apie eksterjerą, reikėtų nuspręsti, ar norėsite laikyti malkas atvirai, ar paslėpti. Nuo to priklausys ir Jūsų sprendimas. Mūsų nuomone, kieme į kūgius ar pastogę sukrautos malkos tinkamesnės rastinio namo turėtojams, tai labiausiai atitinka jų stilių. Tačiau ir moderniam, minimalistiniam kiemo eksterjerui, išradingai sudėtos malkos pastogėse ar nišose irgi gali suteikti tam tikro žavesio.

Kaip ten bebūtų, tikriausiai sunku įsivaizduoti, kad malkos galėtų sugadinti bendrą vaizdą. Jos vienaip ar kitaip harmoningai įsilieja į bendrą namų aplinką ir įneša gamtos artumos, natūralumo. Malkos, matyt, yra vienintelė iš židiniams ir krosnelėms skirtų kuro (net sunku vartoti šį žodį joms apibūdinti) rūšių, kurios interjere ar eksterjere atrodo originaliai, šiuolaikiškai, estetiškai ir tuo pačiu yra naudingos ir funkcionalios.

 
Apie autorių:

Sigita Stonienė

UAB "Krosnys ir Krosnelės" Klaipėdos regiono pardavimų vadovė ir dizainerė daug dėmesio skirianti interjero stiliui. Jaukiame senamiesčio salone ji visada sukuria kūrybingą ir šiltą aplinką prie besikūrenančios krosnelės ir pasiūlo klientui tinkamiausio dizaino židinį ar krosnelę.