Turint tiek krosnį, tiek židinį ar krosnelę, visuomet kyla klausimas, o kaip gi patogiausia laikyti malkas. Paprastai pačios krosnys turi nišą malkoms laikyti. Kartais ji būna po pakura arba suoleliu, ant žemės, taip pat gali būti iš šono, palei krosnies sieną. Kartais tokių nišų gali būti kelios, didesnės arba mažesnės, jų kiekis dažniausiai priklauso nuo to, kaip dažnai kūrenate. Jei be ugnies neįsivaizduojate nė vienos dienos, tuomet geriau nišų, vadinasi ir  malkų, turėti kambaryje kuo daugiau (nereikės dažnai vaikščioti į lauką pasipildyti atsargų).

Jei tokia niša krosnyje nenumatyta, tada reikėtų pagalvoti apie kitus malkų laikymo sprendimus. Tai gali būti metalinės malkinės-lentynos arba malkinės-krepšiai. Malkinės lentynos dažnai montuojamos yra prie sienos, taigi, jos tinkamos, kai norisi sutaupyti vietą. Kai kurios jų, jei kilnojamos, turi ratukus, labai patogu, jei norisi namuose laikyti daugiau malkų. Tokias malkines gamina krosnių ir židinių gamintojai „Stuv“ ir „Hwam“. Tai tikrai funkcionalūs ir tvarką garantuojantys sprendimai. „Easyfire“ malkų lentyna itin praktiška, nes iš karto komplektuojama su įrankiais.

Krepšiai – šiek tiek uždaresnis sprendimas malkoms laikyti, be to, daug malkų į krepšį nesudėsi. Vis dėlto, krepšiai patrauklūs savo formų, medžiagų, spalvų įvairove. Tai dažniausiai ir būna lemiamas faktorius, kodėl renkamasi krepšius, o ne lentynas. UAB „Krosnys ir krosnelės“ atstovauja keletą krepšių gamintojų. Paminėjimo verti yra italų gamintojas „Firestyle“ ir danų gamintojas „Aduro“. Beje, jei norisi ko nors įdomesnio, galima rinktis guminius krepšius, juos siūlo gamintojas „Easyfire“.

 Grįžtant prie krepšių, „Firestyle“ raštuoti, margi krepšiai malkoms su sagtimis atrodo tarsi rankinės moterims. Spalvos įvairuoja nuo šiltos rožinės, oranžinės, purpurinės, dramblio kaulo, gamintojas taip pat siūlo itin įdomių derinių, pavyzdžiui, lengva dangaus mėlyna su cinamono ruda.

 „Aduro“ gaminių spalvose (nuo paprastos iki citrininės žalios, nuo grynos raudonos iki vyšninės, nuo pelės pilkos iki vidurnakčio juodos) ir formose jaučiamas šiaurietiškas minimalizmas ir grynumas. „Aduro“  krepšius gamina iš veltinio, plieno,  dirbtinės odos ir perdirbtų medžiagų, tuo tarpu „Firestyle“ spalvingi krepšiai malkoms gaminami iš metalo ir odos papuoš bet kurių namų interjerą.

Apie autorių:

Rūta Jasutienė

„Krosnys ir krosnelės“ vadovė, savo gyvenimo būdą pavertusį į verslą, kuris apima prekybą krosnelėmis, židiniais, krosnimis ir kitais su ugnimi susijusiais aksesuarais.