„Lotus“ krosnelės bei židiniai A, A+, A++ energinio efektyvumo namams
Nuo 2016 metų visose ES šalyse, tarp jų – ir Lietuvoje, nauji pastatai ir jų dalys turi atitikti energinio naudingumo A klasės pastatams keliamus reikalavimus, o jau nuo 2018 metų visi nauji pastatai ir jų dalys turės atitikti energinio naudingumo A+ klasės reikalavimus. A++ klasės pastatai bus privalomi nuo 2021 metų. A, A+, A++ namai dėl juose taikomų kompleksinių energinio efektyvumo priemonių pasižymi specifika, į kurią būtina atsižvelgti, jeigu ketinate įrengti namuose krosnelę ar židinį.
Prieš aptariant, kokios krosnelės geriausiai tinka minimo tipo pastatams, tikriausiai bus smalsu sužinoti, kaip yra nustatoma pastato energinio naudingumo klasė. Paprastai tam yra skaičiuojamos suminės energijos sąnaudos reikalingos pastato šildymui, vėdinimui, vėsinimui, apšvietimui, karštam buitiniam vandeniui ruošti, taip pat vertinama energijos dalis iš atsinaujinančių šaltinių bei bandomas pastato sandarumas.
Kaip galima numanyti, aukščiausia yra A++ klasė, kuri nurodo, kad pastatas beveik nevartoja energijos. Palyginkime pvz. 150 m2 ploto A, A+ ir A++ energinio naudingumo klasių gyvenamųjų namų šiluminės energijos sąnaudas pastatui šildyti per metus (kWh/(m²·metai): A klasės namui – 50, A+ klasės namui – 38, A++ klasės namui – 28.
Taigi, vienas iš esminių A, A+, A++ energinio efektyvumo namo kriterijų yra izoliacija ir sandarumas, o tai reiškia, kad šalia visų kitų priemonių, natūralus vėdinimas turi būti pakeistas į ventiliacinę sistemą su rekuperacija. Savo ruožtu, tai nulemia, jog tokiuose namuose gali būti naudojamos tik tos krosnelės ir židiniai, kurie turi atskirą oro pritekėjimo į pakurą sistemą, taip pat dvigubą degimą pakuroje. Židinių ir krosnelių gamintojai jau seniai buvo pasiruošę šiems pokyčiams ir siūlė aplinkai draugiškus sprendimus jau kurį laiką.
Taigi, jeigu jau gyvenate A, A+, A++ energinio efektyvumo name arba ketinate tokiame įsikurti, mes rekomenduotumėme „Cera Design“ „Lotus“ gamintoją, kurie savo asortimente turi krosnelių, kurios atitinka tokio namo reikalavimus. Plačiau šiame straipsnyje aptarsime „Lotus“ pristatomą „Comfort Eco Boost“ sistemą, kuri užtikrina spartesnį ir švaresnį degimą.
„Lotus“ gamintojas siūlo kelias alternatyvas: „Prestige“, „Sola“, „Prestige Integra“, „Mira“. Būtent šios krosnelės turi galimybę būti sukomplektuotos kartu su „Comfort Eco Boost“ sistema. Ši sistema, kuri sumontuota po degimo kamera, skirta papildomai paduoti šviežią orą į degimo kamerą. Jūs pats galite reguliuoti, kada manote, jog malkoms įsikurti reikia papildomo oro gūsio. Tą galite padaryti patraukę rankenėlę. Jūs taip pat galite rinktis, kiek laiko oras bus paduodamas: nuo 1 iki 7 minučių. Tikimės, kad rasite sau tinkamą krosnelę ar židinį savo naujam A, A+, A++ energinio efektyvumo namui!
Rūta Jasutienė
„Krosnys ir krosnelės“ vadovė, savo gyvenimo būdą pavertusį į verslą, kuris apima prekybą krosnelėmis, židiniais, krosnimis ir kitais su ugnimi susijusiais aksesuarais.
Į pradžią:
Kategorijos
Žymos
"Stuv" akmens muilas aksesuarai akumuliacinis šildymas akumuliacinė sistema biožidiniai Cera Design dizainas ekologija gaisras granulės inovacijos interjeras kaminas keramika keramikos apdaila koklinės krosnys konvekcinis šildymas krosnelės krosnys lauko krosnelės laužas Lotus malkinė malkos malkų laikymas orkaitėlės oro skirstymo sistema pelenai pigus šildymas priežiūra receptai sausos malkos smalkės ugniakuras ugnies interpretacijos ugnis ugnis senovėje Užgavėnės viryklė viryklėlės šventės žarijos židiniai žvakėsNaujausi įrašai
- Efektyvus oro paskirstymas namuose naudojant difuzerį
- Naujausios interjero tendencijos – į madą sugrįžta fototapetai
- Interjero idėjos: kaip išryškinti židinį naudojant tapetus apdailai
- Pildome interjero prekių asortimentą garsių gamintojų tapetais
- Pastelinių spalvų mados – krosnelių ir židinių sprendimai pavasariui
Ugnį padeda kūrenti:
Tapkite mūsų draugu, sužinokite ir dalinkitės