Koklinės krosnys vis labiau ir labiau populiarėja mūsų krašte, tiksliau – grįžta atgal į madą. Koklinių krosnių pasaulis labai platus, nes neribotos koklių apdailos galimybės ir medžiagos, naudojamos statant krosnis, atveria visišką laisvę kūrybai. Koklinės krosnys dažniausiai statomos pagal individualius kliento pageidavimus, tai gali skirtingų aukščių, pločių krosnys su papildomais elementais: pašildomu suoleliu, integruota orkaite, su šildoma sienele kitoje pusėje ir pan. Šį kartą pristatome Lietuvos gamintojus – „Kachelkeramiką“, kuri gamina koklius ir koklines krosnis.

Kuo ypatinga koklinė krosnis?  Žinoma, kad tokia krosnis garantuoja ilgai sklindančią šilumą bei taupų kuro vartojimą, vis dėlto koklinės krosnies išskirtinumas atsiskleidžia jos išorinėje apdailoje. Glazūruotomis koklinėmis plytelėmis dengta krosnis atrodo įspūdingai bet kokiame interjere. Klientams sudaromos galimybės išsirinkti plytelių spalvą ar jų derinius (nuo subtilių pastelinių iki ryškių), raštą (senovinius ir modernius), formą (apvalios, kvadratinės, stačiakampės), taip pat nuspręsti ar jos bus matinės, ar blizgios.

Kokliais dengtos krosnys be to, kad yra vertinamos dėl puošnumo ir dekoratyvumo, yra pripažįstamos ir dėl pačių koklinių plytelių  ilgaamžiškumo ir ypatingo tvirtumo. Koklinės plytelės yra gaminamos iš balto degto molio, kuris yra tvirčiausia ir atspariausia karščiui medžiaga. Beje, ar žinojote, kad paprastai ko­kybiš­ki kok­liai yra gaminami net apie po­rą mė­ne­sių? Tiek laiko reikia kokliams išdžiūti (natūraliai), nu­šlifuo­ti, pa­šau­ti į kros­nį, nugla­zū­ruo­ti ir dar kartą pa­šau­ti į kros­nį.

Solidžias ir prabangos įspūdį kuriančias koklines krosnis ir koklines plyteles Lietuvoje gamina „Kachelkeramika“. Jų koklinės plytelės – tai tikrų meistrų darbas, kurie gali pasiūlyti net ir piešiniu dekoruotus koklius, kuriuos derina individualiai. Dėmesio verta galimybė krosnį papuošti ir kokliu su šeimos herbu, o reikalui esant ir atkurti krosnies karnizą. Daugiau informacijos ir pavyzdžių galite rasti gamintojo svetainėje http://www.kachelkeramika.lt, o koklinių plytelių stendą galite pamatyti ir mūsų „Krosnys ir krosnelės“ salone „Domus galerijoje“, Vilniuje.

 

Apie autorių:

Antanas Merkys

UAB "Krosnys ir Krosnelės" židinių meistras, turintis gerą profesinę patirtį, atsakingai montuoja židinius, kaminus, pajungia krosneles, atlieka lauko židinių mūrijimo darbus su natūraliais lauko rieduliais ar keraminėmis plytomis.