Nuo seno žinoma, kad krosnelės ar židinio šiluma teigiamai veikia žmogaus organizmą darydama didžiulį poveikį jo kūnui, protui, dvasiai. Šį kartą kalbame apie tai, kuo krosnelės ar židinio šiluma skiriasi nuo kitų šilumos šaltinių, kaip ji kuria namuose ir širdyse jaukumą ir ramybę. Išskyrėme 5 šios šilumos privalumus: atsipalaidavimas, natūralumas, saugumas, ryšys su gamta ir gydomoji galia.

Atsipalaidavimas. Židinio ar krosnelės šiluma atpalaiduoja, suteikia malonių pojūčių, pagerina bendrą savijautą. Pasistenkite kitą kartą, kai tik turėsite progą pasėdėti prie rusenančios ugnies, stebėti, kaip reaguoja Jūsų kūnas. Neabejojame, kad po šilumos bangos pasklindančios nuo rankų į visą kūną, pajusite kaip po truputį atsipalaiduoja raumenys, rimsta įtampa, slūgsta stresas.

Natūralumas. Kokia svarbi natūrali šiluma geriausiai žino vaikai, kurie jos siekia per motinos kūno šilumą. Net ir suaugusiuose šis prigimtinis noras yra labai gyvas. Ar esate pastebėję, kad kas kartą pamatę besikūrenančią ugnį, mes instinktyviai ištiesiame rankas jos link, net jeigu ir nėra šalta. O darome tai todėl, kad laužo, krosnelės ar židinio skleidžiama šiluma yra pati natūraliausia, jaučiama odos paviršiumi.


Saugumas. Šiluma taip pat susijusi su saugumu, tuo kas pažįstama. Per šilumą taip pat žmogus patiria, kad juo rūpinamasi. Visi šie malonūs pojūčiai, kurie labai svarbūs bendrai savijautai, gali būti patiriami šildantis krosnelės ar židinio šiluma. Be to, židinys ar krosnelė dažnai ir yra užkuriami žmonių, kuriems mes esame svarbūs, kurie mūsų laukia.

Ryšys su gamta. Sėdint  prieš krosnelę ar židinį ir žiūrint į degančias malkas neretai atrodo lyg skaitytumėme gamtos parašytą knygą – istorijas, įrašytas medyje. Taip pat prieš save regime natūralų gyvybės ciklą. Pagal kinų filosofiją,  iš medžio kyla ugnis, iš ugnies – žemė, iš žemės – metalas, iš metalo – vanduo, iš vandens – medis. Taigi, visi šie gamtos gaivalai glaudžiai vienas su kitu susiję ir atspindi nuolat besisukantį gyvybės ir mirties ciklą. Laikais, kai taip esame nutolę nuo gamtos, praradę ryšį su ja, galimybė atkurti jį per ugnį, yra didžiulis privalumas.

 

Gydymas. Atėjus rudeniui, dėl drėgno oro dažnai imame jausti buvusių traumų pasėkmes, taip pat paaštrėja sąnarių skausmai. Tipiška rudeniniam orui ir bėganti nosis ar paraudusi gerklė. Nuo seno žinoma, kad daugumą šių negalavimų padeda numalšinti šiluma. Skirtingai nuo židinio ar krosnelės skleidžiamos šilumos, kuri turi savyje tą tikrąją galią gydyti, šio poveikio neturi dirbtinė šiluma, kuri sklinda nuo radiatorių, elektrinių šildytuvų ar šildomų grindų.

Pažymėta kaip:
 
Apie autorių:

Rūta Jasutienė

„Krosnys ir krosnelės“ vadovė, savo gyvenimo būdą pavertusį į verslą, kuris apima prekybą krosnelėmis, židiniais, krosnimis ir kitais su ugnimi susijusiais aksesuarais.