Artėjant šventėms – tiek Šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams, mumyse, suaugusiuose, neretai nubunda vidinis vaikas. Jis pradeda kirbėti dėl daugybės priežasčių – galbūt todėl, kad savo atžaloms ieškome dovanų ar turime progą persirengti Snieguolėmis arba Kalėdų Seneliais, galbūt todėl, kad prisimename save vaikystėje per šventes ir tikėjimą, jog pabuvus geram ir parašius laišką Laplandijon, nors vieną iš norų tikrai Šv. Kalėdų rytą rasime išsipildžiusį po egle.

 

Sunku pasakyti, bet štai analizuojame naujausius krosnelių, židinių ir krosnių modelius, stebime, kaip jos montuojamos – ir, nepatikėsite, visa tai taip primena vaikystę, kaladėles ir lego ar bet kurį kitą žaidimą, kuriame reikėdavo ką nors surinkti iš atskirų detalių. Prisiminkite, kaip pasidėdavote instrukciją šalimais, imdavote vieną detalę po kitos, tvirtindavote, žiūrėdavote, kad iš visų pusių lygiai… O jeigu dar dviese pramogaudavote – tuomet statybos dvigubai smagiau ir greičiau vykdavo.

Mūsų akiratyje – šių metų naujiena.Tai akumuliacinė krosnis iš šamoto arba dar vadinamos šamoto keramikos, kuri itin tinka krosnių apdailai dėl savo atsparumo ugniai. Šios krosnies privalumas ir išskirtinumas slypi karkase, kuris yra surenkamas iš specialiai sumodeliuotų šamoto detalių, kurios savo forma primena tuščiavidures lego detales, tačiau būtent tai leidžia ugniai tiesiogiai kaitinti kiekvieną karkaso elementą, kuris vėliau vėsdamas spinduliuoja kaitrą į išorę.

 

Kitaip nei dauguma akumuliacinių krosnių ši krosnis sveria tik 1000 kg ir yra tikras išsigelbėjimas mažų erdvių šeimininkams. Kita vertus, dėl savo ypatingos sistemos ji išskiria ne ką mažiau šilumos nei jos pirmtakės.  Taigi, vyrams, kurie mėgsta meistrauti patys  (gamintojai pateikia labai išsamią tekstinę ir vaizdinę instrukciją, kaip susirinkti krosnį pačiam) ir yra taupūs – tai būtų pati geriausia dovana „po Kalėdų eglute“. Moteris krosnies, krosnelės ar židinio ugnis visada nuteikia romantiškai, bet šioji leis jai realizuoti savo kūrybiškumą, nes šamoto karkasą rekomenduojama apklijuoti keramikinėmis plytelėmis. O jų spalvų ir formų – daugiau nei kalbant apie drabužius. Beje, visuomet yra galimybė užsisakyti individualias plyteles.

 

Iš tiesų, jei Kalėdų Senelis po eglutę paliktų šią kitą krosnį, krosnelę ar židinį – apsidžiaugtų visa šeimyna. Šildymasis krosnimi, krosnele ar židiniu yra pats sveikiausias būdas, jis ypač tinkamas sergantiems alergija, padeda esant skausmams. Tai taip pat ir taupiausias būdas, nes malkoms degant išsiskirianti šiluma panaudojama beveik 100 procentų.

Dar vienas privalumas, jog ugnis visuomet ramina žmogų, nuteikia jį pozityviai, todėl galite pamiršti barnius šeimoje. Na, o jei jie nutiktų, susitarkite susitikti prie krosnies, krosnelės ar židinio – pamatysite, kaip atlėgs bet kokios nuoskaudos. Žinoma, nuoširdžiai linkime, jog jų nebūtų, o susibūrimai prie ugnies taptų jaukia šeimos tradicija.

Apie autorių:

Ugnisgyvenimui.lt