Visai neseniai rašėme židiniams ir krosnelėms būdingas spalvas bei raštus. Įkvėpti idėjos pasidomėjome ir aksesuarų – malkinių, krepšių, kibirėlių – sprendimais. Praktiškiausia be abejonės yra juoda. Bet kaip ten sakoma? Juoda ne spalva? Žinome, kad ji prie visko tinka ir atrodo tikrai elegantiškai, bet kitos spalvos taip pat gali puikiai tarpusavyje derėti ir kurti labai įvairias nuotaikas. Daugiau apie harmoningus spalvų sprendimus rasite gegužės mėnesio straipsnyje „Tegul židinys pražysta spalvomis (nuotraukų albumas)“, o dabar bandome pažvelgti, ką siūlo gamintojai.

Išnaršę kelias dešimtis kompanijų katalogų ir interneto puslapių turime pripažinti, kad pirmosios vietos mūsų akimis tikrai nusipelno italai. „Firestyle“ – Italijos kompanija, gaminanti krepšius raštuotais ir margais paviršiais, ir kurios krepšiai su sagtimis atrodo lyg rankinės moterims. Metalinių ir odinių krepšių formos apskritai vertos atskiro straipsnio! O spalvos įvairuoja nuo šiltos rožinės, oranžinės, purpurinės, dramblio kaulo, yra įdomių derinių, pavyzdžiui, lengva dangaus mėlyna su cinamono ruda. Jeigu norite savo akimis pamatyti panaršykite čia.

Kiek subtilesni – danai. ADURO, vieni didžiausių židinių ir krosnių bei jų aksesuarų gamintojų Danijoje, prekiauja krepšiais, kurių spalvose ir formose jaučiamas šiaurietiškas minimalizmas ir grynumas. Nuo paprastos iki citrininės žalios, nuo grynos raudonos iki bordinės, nuo pelės pilkos iki vidurnakčio juodos. Kontrastui išgauti dizaineriai kur ne kur naudoja baltas siūles, tai dar labiau išskiria daiktą iš aplinkos. Daugiausiai ADURO siūlo krepšius iš veltinio, plieno ir dirbtinės odos, tačiau šis gamintojas ypatingas tuo, kad siūlo nemažai aksesuarų iš perdirbtų medžiagų, pavyzdžiui, plastikinių butelių.

Įsigyti šiuos produktus galima tiesiogiai arba per mus, šių kompanijų partnerius Lietuvoje. Pabaigai, norėtųsi atkreipti dėmesį, kad pirkdami aksesuarą, pagalvotumėte apie jo paskirtį. Atkreipkite dėmesį, ar krepšį patogu nešti ar jis pakankamo gylio. Pasidomėkite medžiaga ir kaip prižiūrėti. Paprastai veltinio, natūralios arba dirbtinės odos malkinės ir krepšiai naudojami malkoms laikyti, o iš metalo pagaminti kibirai ir puodai – anglims ir medžio granulėms. Beje, net jei ir pakeisite naudojamo kuro rūšį, nebereikalingus židinio ar krosnies aksesuarus bet kada galėsite panaudoti buities rakandams, žaislams, laikraščiams laikyti.

Pažymėta kaip:
 
Apie autorių:

Jolanta Elvikienė

UAB „Krosnys ir Krosnelės" salono „Domus Galerijoje“ Vilniuje vadovė, pati mėgstanti harmoniją ir darną, kiekvienam užsukusiam į saloną padeda išsirinkti praktiškas ir stilingas krosneles, židinius bei aksesuarus jiems.