Tikriausiai ne kartą yra tekę susidurti su iš židinio ar krosnelės besiveržiančiais aplinkai kenksmingais dūmais, nemaloniu ir erzinančiu jų kvapu namuose bei sunkumais užkuriant krosnelę ar židinį? Šioms problemoms spręsti „Krosnys ir krosnelės“ partneris „Stiksas“ turi modernų ir patikimą sprendimą – dūmsiurbę. Dūmsiurbė, dar dažnai vadinamas „pakinkytas vėjas“, yra specialius ventiliatorius,  kuris yra montuojamas ant kamino viršutinės dalies  ir taip užtikrina gerą  dūmų trauką iš židinio, krosnelių ir krosnių.

Kokios priežastys gali sukelti dūmų kamuolius židinyje ar krosnelėje? Paprastai tai nutinka tuomet, kai kamine dėl tam tikrų priežasčių nėra pakankamos traukos. Mažą trauką kamine gali lemti nepakankamas dūmtraukio skersmuo, posūkiai, netinkamas kamino aukštis, oro sąlygos ir kt. Pagerinti trauką ir išspręsti dūmų problemą galima panaudojant mechaninius ar savaeigius dūmų ištraukimo ventiliatorius, t. y. dūmsiurbes.

Šiuo metu rinkoje pristatoma nuotoliniu būdu valdoma dūmtraukė. Ji ypač pravers šaltuoju metu laikotarpiu, nes kaip tik tuo metu  įprastas dūmtraukis būna šaltas, pridrėkęs ir degimo produktai juo kyla labai vangiai. Trauką mažina ir būsto vėdinimo sistemos, virtuvės gartraukis ir netgi centrinio siurblio pasipriešinimas. Įrengus tokią, nuotoliniu būdu valdomą dūmsiurbę, kamine sukuriamas vakuumas, tad aukščiau išvardinti veiksniai įtakos traukai tiesiog nebeturi.

Tam, kad dūmsiurbė atliktų savo darbą užtikrindama švarų orą namuose, būtina parinkti tinkamą techninį sprendimą, todėl rekomenduojama jos montavimą patikėti specialistams. Būtent jie žino visas subtilybes ir sąlygas, kurios būtinos gerai traukai. Trauka turi būti preciziškai apskaičiuojama, nes dūmsiurbė neveiks tinkamai, jeigu trauka bus per didelė arba per maža. Įmonėje „Stiksas“ dirbantys specialistai turi inžinerinį išsilavinimą ir ilgalaikę patirtį montuojant krosnis, židinius bei kaminus.

Pažymėta kaip:
 
Apie autorių:

Rūta Jasutienė

„Krosnys ir krosnelės“ vadovė, savo gyvenimo būdą pavertusį į verslą, kuris apima prekybą krosnelėmis, židiniais, krosnimis ir kitais su ugnimi susijusiais aksesuarais.