Šį kartą kalbame apie kalvystę, vieną seniausių amatų, kurio esmė yra daiktų kalimas iš įvairiausių metalų: geležies, plieno, bronzos, žalvario, vario.  O kalbame todėl, kad tam, jog metalas paklustų kalviui yra būtina ugnis žaizdre. Daug kam kalvystė ir kalvio darbas asocijuojasi su suodžiais, tačiau šiame procese gimsta neįprasto grožio kūriniai: stovai gėlėms, lempos, turėklai, staliukų pagrindai, supamieji krėslai, kėdės, lovų karkasai, durys ar net baldų komplektai, o kiekvieno kalvio meistrystės išbandymas yra metalo gėlės.

 

Iš metalo taip pat yra kuriamos pilnos arba dalinės židinio apdailos, malkų laikyklos, apsauginės grotelės, žarstekliai ir kiti įrankiai ugniai prižiūrėti. Šie ir aukščiau minėti metalo gaminiai, priklausomai nuo dizaino, gali turėti „svorį“ vizualiai (tinka erdviems namams), bet neretai jie atrodo kaip tik lengvi, ypač, jei naudojami gėlių, lapų motyvai. Kalvystės dirbiniai universalūs – jie tinka ir tradiciniam, ir moderniam interjerui papildyti. Kalvystės gaminiai ypatingi tuo, kad jie yra labai ryškūs, todėl užtenka vieno vienintelio dirbinio, ar tai būtų baldas ar puošybinė detalė, jog namai virstų išskirtiniais.

Jau nuo seno kalviai buvo lyginami su burtininkais, nes iš pirmo žvilgsnio pažaboti kietą medžiagą atrodo neįmanoma, o jeigu ir įmanoma, tai tik pasitelkus magiją. Galbūt šis faktas taip pat prideda tam tikros paslapties kalvystės dirbiniams, be to, jie yra vertinami tų, kurie mėgsta rankų darbo gaminius. Jeigu įsižiūrėtumėte į bet kurį kalvystės darbą, pamatytumėte, kad jame labai ryškiai matosi kalvio rankų pėdsakai ir tai vėlgi šiuos  dirbinius išskiria iš visų kitų. Dar vienas privalumas, jog šie dirbiniai gali būti naudojami tiek namuose, tiek lauke, nes dažniausiai metalas yra atsparus oro sąlygoms.

 

Ugnisgyvenimui komanda ir UAB „Krosnys ir krosnelės“ kviečia visus kalvystės amatininkus bendradarbiauti ir pristatyti savo darbus salonuose, kuriuose prekiaujama krosnimis, krosnelėmis ir židiniais. Šie salonai yra gerose miestų vietose, o be to, produkcija, kuria prekiaujama yra labai artima kalvystei. Dėl abipusiai naudingo ryšio kviečiame susisiekti su mumis telefonu (8-5) 274 70 09, el. paštu domus@krosneles.lt arba aplankyti „DOMUS GALERIJOJE“ adresu Lukšio g. 32, Vilniuje. Mūsų kontaktus visuose kituose miestuose rasite čia.

Pažymėta kaip:
 
Apie autorių:

Rūta Jasutienė

„Krosnys ir krosnelės“ vadovė, savo gyvenimo būdą pavertusį į verslą, kuris apima prekybą krosnelėmis, židiniais, krosnimis ir kitais su ugnimi susijusiais aksesuarais.