Kaip tinkamai papuošti namus žvakėmis
Žvakės – mūsų kasdienos ir švenčių dalis. Retuose namuose nerastumėme žvakių, laukiančių vakaro, savaitgalio ar ypatingų progų. Kažkada buvusios vienintelis šviesos šaltinis, šiandien žvakės labiau skirtos sukurti jaukumui, romantikai ar dvasingumui tada, kai dega arba būti interjero detale, kai laikomos lentynose. Įvairių spalvų, raštų, formų žvakės pačios savaime yra puošmena, bet dar didesniam įspūdžiui sukurti galima padekoruoti padėklus stiklo karoliukais, akmenukais, džiovintomis gėlėmis ir pan.
Žvakės liepsnos trauką liudija faktas, kad mes žvakes perkame net ir žinodami, kad jos sutirps. Vadinasi, tai, ką mes gauname mainais – vidinė harmonija, jaukumas, šiluma, ramybė – yra daug daugiau vertesni nei išleidžiame. Šį emocinį foną žvakėmis galime susikurti tik sau, bet, kaip sakoma, džiaugsmas didesnis, kai daliniesi, todėl labai populiaru žvakes naudoti susibūrus namiškiams ar pasikvietus svečių, švenčių progomis. Jauki, iškilminga atmosfera gali būti kuriama įvairiai. Žvakės gali būti uždegamos ir pastatomos saugiai ant lentynų, žurnalinių staliukų, specialių žvakidžių taip, kad liepsna būtų subtili ir apšviestų namų kerteles.
Kitas būdas – žvakėmis papuošti stalą prie kurio bus valgoma. Žvakėms, kurios dega kur nors pastatytos ant stalų, lentynų dideli reikalavimai nekeliami, o štai vaišių stalui yra pateikiama keletas rekomendacijų. Pirmoji, jog žvakių liepsnos turėtų būti aukščiau žmonių akių. Antroji, jog žvakes reikėtų uždegti keletą minučių prieš ateinant žmonėms prie stalo. Trečia, žvakės turi degti iki vakaro pabaigos, pakeisti jas būtų nemandagumo ženklas. Ketvirta, padėkite ant stalo žvakių tiek, kad jos netrukdytų matyti priešais sėdinčiųjų ir nebūtų kliūtimi perduodant patiekalus.
O pabaigai norėtųsi priminti, kad rinkdamiesi žvakes (ypač, jei mėgstate jas deginti itin dažnai) atkreiptumėte dėmesį į tai, kad juose nebūtų sintetinių cheminių medžiagų. Juk Jūs nenorite teršti namų oro, kuriuo kvėpuojate. Taip pat, jei mėgstate daiktus pasidaryti savo rankomis, galite pabandyti pasidaryti žvakę ir patys namuose. Tai visai nesudėtinga ir būsite šimtu procentų tikri, kad žvakė neturi jokių priemaišų. Vis dėlto, net jeigu ir mėgausitės natūralių žvakių liepsna, vakaro ar šventės pabaigoje prieš eidami miegoti, pravėdinkite patalpas įleisdami šviežio gryno oro. Jaukių akimirkų prie žvakių!
Rūta Jasutienė
„Krosnys ir krosnelės“ vadovė, savo gyvenimo būdą pavertusį į verslą, kuris apima prekybą krosnelėmis, židiniais, krosnimis ir kitais su ugnimi susijusiais aksesuarais.
Į pradžią:
Kategorijos
Žymos
"Stuv" akmens muilas aksesuarai akumuliacinis šildymas akumuliacinė sistema biožidiniai Cera Design dizainas ekologija gaisras granulės inovacijos interjeras kaminas keramika keramikos apdaila koklinės krosnys konvekcinis šildymas krosnelės krosnys lauko krosnelės laužas Lotus malkinė malkos malkų laikymas orkaitėlės oro skirstymo sistema pelenai pigus šildymas priežiūra receptai sausos malkos smalkės ugniakuras ugnies interpretacijos ugnis ugnis senovėje Užgavėnės viryklė viryklėlės šventės žarijos židiniai žvakėsNaujausi įrašai
- Efektyvus oro paskirstymas namuose naudojant difuzerį
- Naujausios interjero tendencijos – į madą sugrįžta fototapetai
- Interjero idėjos: kaip išryškinti židinį naudojant tapetus apdailai
- Pildome interjero prekių asortimentą garsių gamintojų tapetais
- Pastelinių spalvų mados – krosnelių ir židinių sprendimai pavasariui
Ugnį padeda kūrenti:
Tapkite mūsų draugu, sužinokite ir dalinkitės