Jau nuo vaikystės mes buvome mokinami su ugnimi elgtis saugiais. Degtukai buvo uždraustas dalykas, o už žaidimą su jais tikriausiai ne vienam teko sulaukti pabarimo. Gal tik dabar suaugę suprantame, kad tėvų griežtesnis balsas – tai jų natūralus nerimas, kad vaikai nepridarytų žalos neatsakingai naudodamiesi degtukais ar kitais gaisrą galinčiais sukelti buities prietaisais.

 

Krosnelė ar židinys taip pat yra vienas iš objektų, kuris namuose, jei naudojamas ne pagal instrukcijas, gali sukelti liūdnas pasėkmes. Mes, suaugusieji, norėdami užtikrinti namų ir artimųjų saugumą, turime laikytis krosnelės ar židinio naudojimo instrukcijų, kurios numato, kad jie turi būti paruošiami, t. y. techniškai apžiūrimi, prieš kiekvieną sezoną.

 

Ką privalu patikrinti? Apie kamino valymą, kaip privalomą dalyką, jau kalbėjome rudenio pradžioje, bet dar yra ir kitų mažiau pastebimų, bet labai svarbių detalių, kurių tinkamumą naudoti būtina patikrinti prieš kiekvieną sezoną, kai prasideda intensyvus krosnelės ar židinio naudojimas. Taigi, apžiūrėti reikia:

tarpines;

durelių vyrius,

stiklus;

pakėlimo mechanizmus;

automatinį oro pritekėjimą;

sklendes;

pakuros vidinės detales.

 

Jeigu matysite, kad kuri nors iš detalių neveikia, yra sugedusi, pakeiskite ją nauja. Savo funkcijos nebeatliekanti detalė gali tapti ne tik gaisro priežastimi, bet ir gadinti brangią krosnelę. Atminkite, kad prižiūrimas daiktas tarnauja daug ilgiau. Krosnelių remontą atlikti galima ir patiems, bet rekomenduojame mūsų gerus meistrus, kurie turi patirties. Jeigu nesate tikri ir norite pasikonsultuoti, klauskite mūsų. Mūsų kontaktus rasite čia. Mes norime, kad krosnelė ar židiniu džiaugtumėtės ilgus metus, o miegotumėte ramiai ir saugiai.

Apie autorių:

Rūta Jasutienė

„Krosnys ir krosnelės“ vadovė, savo gyvenimo būdą pavertusį į verslą, kuris apima prekybą krosnelėmis, židiniais, krosnimis ir kitais su ugnimi susijusiais aksesuarais.