Yra įvairių būdų, kaip galima dekoruoti fasadinę židinio apdailos sienelę. Tam gali būti naudojamos keraminės plytelės, molio plytos, gipso kartono plokštės, metalo lakštai, medis, natūralus akmuo.  Visos šios medžiagos vertinamos dėl atsparumo ir ilgaamžiškumo, tačiau kartais norisi nebrangių, bet kokybiškų medžiagų, kurias būtų galima po kurio laiko pakeisti. Tokiam sprendimui, kaip dekoravimo priemonė, puikiausiai tinka tapetai.

Naudoti izoliuotai fasadinei židinio apdailos sienelei tapetus yra tikrai saugu, reikėtų vengti tik tų vietų, kurios įkaista, t. y. arčiausiai židinio esančios lentynos ir rėmelių. Taip pat svarbu, kad pasirinktumėte tapetus iš patikrintų gamintojų, kurie būtų ir patikimi, ir saugūs. Šiais laikais gamintojai dažnai lepina savo lojalius klientus nuolaidomis, tad net ir prabangius tapetus galima nusipirkti už gerą kainą. Be to, fasadinei sienelei pakaks vieno rulono, o gal užteks ir išparduodamų tapetų likučių.

Tapetai gali papildyti ir dekoratyvinio židinio grožį. Dekoratyvinio rėmo linijos išryškės, o raižiniai atrodys išskirtinai, jei vidinė siena rėmo viduje ir siena rėmo išorėje bus padengtos kontrastingų spalvų ir raštų tapetais. Kita vertus, eksperimentuojant su priešingybėmis, reikėtų paieškoti, kad net ir itin ryškūs skirtumai kažkaip susišauktų tarpusavyje arba derėtų su kitomis interjero detalėmis.

Dėl plataus tapetų raštų ir spalvų pasirinkimo kurti unikalią tikro arba dekoratyvinio židinio apdailą yra paprasta, tereikia žinoti savo norus. O juos pildome mes! Užsukite į „Krosnys ir krosnelės“ saloną „Domus galerijoje“, Vilniuje, čia išsirinksite ne tik sau patinkantį garsiausių pasaulio gamintojų židinį, bet ir žinomų vardų aukščiausios klasės tapetus jo apdailai.

Pažymėta kaip:
 
Apie autorių:

Rūta Jasutienė

„Krosnys ir krosnelės“ vadovė, savo gyvenimo būdą pavertusį į verslą, kuris apima prekybą krosnelėmis, židiniais, krosnimis ir kitais su ugnimi susijusiais aksesuarais.