Belgų gamintojas „Stuv“ artėjant šaltajam sezonui pristato naują kūrinį – subtilių linijų urbanistinio stiliaus krosnelę „P-10”. Ši krosnelė išsiskiria savo unikalia konstrukcija: 1) ji sukasi apie savo ašį, taigi Jūs galite nukreipti šilumą ir vaizdą ten, kur labiausiai reikia; 2) pro didelį stiklą matyti ugnis, kuriai specialus technologinis sprendimas suteikia formą (ugnies liepsna taisyklingai kyla į viršų). Trečiasis šios krosnelės privalumas, jog ji kūrenama granulėmis, kurios sistemoje dėl gravitacinės jėgos juda taip tyliai, kad nesigirdi jokio tarškėjimo. Jums tereikia papildyti krosnelę kuru ir mėgautis šiluma, kuri gali būti automatiškai reguliuojama nuo 2 iki 8 kW degimo galios.

Šildymas granulėmis yra natūralus, švarus, nei Jums, nei aplinkai nekenksmingas biokuro šaltinis. Granulės yra perdirbtas augalinės kilmės produktas:  jog gali būti gaminamos iš medienos pjuvenų, drožlių, saulėgrąžų lukštų ir kt. Granulės gaunamos šias medžiagas sumalant, išdžiovinant ir supresuojant į 8 mm diametro cilindro formos mažus gabaliukus. Didelis privalumas, kad granulės turi mažai drėgmės, todėl yra efektyvus šildymui naudojamas kuras. Šildymas jomis šiek tiek brangesnis nei malkomis, kita vertus, šilumos efektyvumas, patogumas  naudoti (neužima daug vietos), mažas peleningumas, didelis kaloringumas ir ilgas degimo laikas tai neabejotinai atperka.

 

Naujojo modelio granulėmis kūrenama „Stuv“ krosnelė vienu kartu gali būti papildyta 18 kilogramų granulių. Tai reiškia 18 valandų neintensyvaus arba 10 valandų intensyvaus kūrenimo, t.y. mėgavimosi šiluma ir ugnies vaizdu. Ne tokia maloni pusė yra krosnelės valymas. Tai žinodami, gamintojai pasirūpino, kad krosnelė turėtų patogią pelenų dėžę – ją labai paprasta išimti ir išvalyti. „P-10” taip pat patraukli tuo, kad itin patogu valyti krosnelės stiklą. Tiesiog atidarykite rankų aukštyje esančias dureles ir perbraukite stiklą šaltais pelenais arba specialiomis valymo priemonėmis.

 

Visą granulėmis kūrenamos krosnelės „P-10” žavesį galite pamatyti video medžiagoje. Itin įspūdingai ši krosnelė atrodo naktį. Tamsoje atsiskleidžia visapusiškas ugnies grožis, ypač, kai ji kyla stulpu į viršų. Video galite peržiūrėti paspaudę nuorodą čia arba ant video pastraipos apačioje. Na, o jeigu Jus domina ir kiti granulėmis kūrenamų krosnelių variantai, kviečiame apžiūrėti Italijos krosnelių lyderio „Castelmonte” granulėmis kūrenamas krosneles. Daugiau apie jų gaminius rasite straipsnyje „Itališkos granulėmis kūrenamos krosnelės“.

Pažymėta kaip:
 
Apie autorių:

Rūta Jasutienė

„Krosnys ir krosnelės“ vadovė, savo gyvenimo būdą pavertusį į verslą, kuris apima prekybą krosnelėmis, židiniais, krosnimis ir kitais su ugnimi susijusiais aksesuarais.