Turint namuose židinį, krosnį arba krosnelę, vienas svarbiausių dalykų yra tinkamas oro paskirstymas. Šią funkciją atlieka specialus oro paskirstymo įrenginys, vadinamas oro difuzoriumi (taip pat naudojamas lietuviškas terminas oro skirstytuvas). Būtent šis patalpų viduje montuojamas įrenginys reguliuoja ir paskirsto oro srautus ir taip užtikrina kokybišką patalpų orą. Paprastai difuzorius yra viena iš vėdinimo sistemos  sudedamųjų dalių.

Modernūs difuzeriai pakeitė paprastas prie angos lubose ar sienoje pritvirtintas groteles pro kurias tiesiog pratekėdavo ar išeidavo oras.  Dabartiniuose namuose tokių grotelių nebepakanka. Vėdinimo sistemų specialistai šiandien siūlo difuzerius, kurių mechanizmas leidžia skirstyti, nukreipti ar pristabdyti orą pagal poreikį. Pagal funkciją, difuzoriai gali būti oro tiekimo, oro šalinimo arba universalūs.

Jeigu ankstesnės grotelės buvo dažniausiai tik stačiakampės, šiandieninių difuzerių forma gali būti įvairi, atsižvelgiama į patalpų tipą, ortakio diametrą, montavimo vietą ir galingumą. Klientas gali rinktis ar tai bus kvadratinis, ovalus ar apvalus difuzeris, o gal tiesiog integruotas į lubas ar židinių apdailą.

Štai gipsas leidžia pagaminti nestandartines groteles pagal individualius pageidavimus ar interjero projektą (plyšio formos – siauri, metriniai segmentai). Viskas tvirtinasi ant magnetukų, o tinkliukas gali būti iš metalo baltos ar juodos spalvos. Salone  „Krosnys ir krosnelės“ Domus Galerijoje turime pavyzdžius, priimame užsakymus, pvz. 1 m pločio siauro plyšio grotelių kaina nuo 65 eur.

Pagrindinė difuzoriaus funkcija yra kuo efektyviau paskirstyti į patalpas pritekantį orą, o jeigu namuose yra įrengtas židinys ar krosnelė – ir paskirstyti šiltą židinio ar krosnelės orą. Modernus difuzeris padeda šiltam oro srautui tolygiai įsilieti į esamą patalpų orą. Taigi, difuzorius yra būtinas sprendimas norint išlaikyti namuose tinkamą orą. Beje, būtina paminėti, kad naujausi difuzoriai nekelia triukšmo, net atvirkščiai, atlieka akustinę funkciją.

Pažymėta kaip:
 
Apie autorių:

Rūta Jasutienė

„Krosnys ir krosnelės“ vadovė, savo gyvenimo būdą pavertusį į verslą, kuris apima prekybą krosnelėmis, židiniais, krosnimis ir kitais su ugnimi susijusiais aksesuarais.