Šiųmetę gegužę galime vadinti dizaino mėnesiu, nes jo pradžioje startavusi aštuntoji „Dizaino savaitė“ nesibaigė renginiais, parodomis, konferencijomis. Mes vis dar gyvename šio projekto, kuris papuošė ir atgaivino pavasario vidurį, nuotaikomis. Ypač džiugu, jog pirmą kartą „Dizaino savaitė“ pasiekė ir Klaipėdą. Kaip rodo patirtis, ir pajūrio gyventojai domisi architektūros, dizaino, interjero idėjomis. Štai rinkdamiesi židinius ar krosneles jie drąsiai klausinėja apie naujoves, nebijo išbandyti netikėtų, originalių sprendimų, formų.

Dalyvavimas „Dizaino savaitėje“ ir kaip dalyviui, ir kaip žiūrovui – prasminga patirtis.  Židinys ir krosnelė neatsiejama interjero arba eksterjero dalis. Taigi, tam, kad išlaikytume harmoniją, o galbūt atvirkščiai – sugriautume ją netikėtumo vardan, būtina gerokai pamąstyti, kaip sukurti nebūtinai vientisą, bet stilingą vaizdą. Dalyvavimas panašaus pobūdžio renginiuose leidžia sukaupti vertingą bagažą žinių, kuriuo vėliau dalinamės su tais, kurie svajoja apie židinio ar krosnelės jaukumą savo namuose.

Europos sostinių „Dizaino savaitėms“ prilygstančiame lietuviškame renginyje dalyvavome ir mes. Pristatėme keletą gaminių „REKOMENDUOJAME KOKYBĘ“. Taip pat mums tai buvo proga pabendrauti, pasidalinti profesiniais džiaugsmais ir problemomis su kolegomis bei susitikti ir su tuo drąsiu, originalių idėjų nebijančiu žiūrovu, pašnekinti jį ir sužinoti, ko jis labiausiai pasigenda, ko viliasi, tikisi.

„Dizaino savaitė“  žavi ne tik naujovėmis, bet ir tuo, kad ji išlaisvina mąstymą, laužo stereotipus. Savotiška prasme tai renginys, kuris atpalaiduoja, yra bohemiškas, kviečiantis, atviras ir nuoširdus. Jis ragina domėtis, ieškoti, kaip žmogaus buičiai skirtus daiktus paversti meniniais kūriniais, taip pat skatina diskutuoti, stebėtis, priimti, o galbūt atmesti, nes kažkas galbūt per nauja, bet kas po metų kitų taps itin populiaru. Jei nebuvote šiemet, būtinai savo kalendoriuose pasižymėkite ir rezervuokite savo laiką kitų metų „Dizaino savaitei“. Verta!

Pažymėta kaip:
 
Apie autorių:

Rūta Jasutienė

„Krosnys ir krosnelės“ vadovė, savo gyvenimo būdą pavertusį į verslą, kuris apima prekybą krosnelėmis, židiniais, krosnimis ir kitais su ugnimi susijusiais aksesuarais.