Vokiečių krosnelių gamintojas Cera Design pristato naujieną – ekstravagantišką krosnelę „Santos“, kuri atrodo kaip baldas. Vientisos ir švarios krosnelės linijos darniai susišaukia su aukštos kokybės medine krosnelės dalimi skirta laikyti malkoms (iki 50 kg) ar prisėsti. „Santos“ krosnelė yra sukurta taip, kad ugnis gali būti matoma iš visų pusių. Dizaineriai tam panaudojo skaidrų dvigubą stiklą krosnelės šonuose, o švelniai užsidarančias dureles išbaigė medinėmis rankenomis. Kas nuneigs, kad ši nepriekaištingo dizaino krosnelė gali tapti centrine namų ašimi bet kokiame interjere!


Cera Design „Santos“ krosnelė atitinka aukščiausius kokybės gamybos standartus. Ji yra draugiška aplinkai, efektyvi, ilgaamžė, saugi ir ją labai paprasta valdyti. Oras į ugniakurą, kuris yra padengtas specialiu ugniai atspariu moliu Thermotte®, yra paduodamas vienu rankos judesiu. Ypatinga „Cera Design“ krosnelių savybė – taupumas, todėl šios krosnelės itin populiarios tarp ekologišką gyvenimo būdą pasirinkusių pirkėjų, kurie neretai ketina įsirengti pasyvius arba aukšto energinio efektyvumo namus.

Krosnelėms, kurios yra įrengiamos tokio tipo namuose, yra keliami specialūs reikalavimui, tad Cera Design sukūrė specialią oro tiekimo sistemą DIBt. Ši sistema paverčia krosneles uždarais ugnies prietaisais, kurie nevartoja degimui reikalingo oro iš kambario. Pasyviuose ir aukšto energinio efektyvumo namuose patalpų orą vėdina ir reguliuoja specialios vėdinimo sistemos. Iš esmės, Cera Design DIBt sistema atskiria krosneles nuo šių sistemų, padarydama jas nepriklausomomis. Tai reiškia, kad oras, reikalingas krosnelei, bus paduodamas iš lauko atskirai.


Ką tik aptarta DIBt sistema gali būti papildomai sukomplektuota ir su „Santos“ krosnele. Dar nepaminėjome, kad DIBt sistema turi specialų saugos įtaisą, slėgio monitorių, kuris uždaro oro kondicionavimo sistemas pavojaus atveju. Taigi, DIBt ne tik reguliuoja oro srautus, bet veikia kaip papildoma apsaugos priemonė. Tai dar vienas šios krosnelės privalumas šalia visų kitų. Na, ir pabaigai, norėtųsi pridurti, kad „Santa“ – tai krosnelė, kuri šildo namus beveik visą parą. Ji veikia konvekciniu principu, taigi, įšyla palaipsniui, bet ir atšąla palaipsniui (palyginimui, akumuliaciniu principu veikiančios krosnelės įšyla, bet ir atvėsta greičiau).

Apie autorių:

Rūta Jasutienė

„Krosnys ir krosnelės“ vadovė, savo gyvenimo būdą pavertusį į verslą, kuris apima prekybą krosnelėmis, židiniais, krosnimis ir kitais su ugnimi susijusiais aksesuarais.