Vasaros kelionėms pasibaigus, norisi prisiminti dvi gražias lietuviškas patarles – „tėviškės dūmai už svetimą ugnį šiltesni“ ir „tėvynės dūmas už svetimą ugnį šviesesnis“. Kad ir kokios nuostabios buvo Jūsų aplankytos šalys ir kraštai, tikime, kad ilgėjotės namų ir pelnytai pailsėję, džiaugiatės grįžę.  O kad jau kalbame apie dūmus, norime, kaip ir kiekvieną rudenį, priminti Jums, ką reikia patikrinti prieš sezono atidarymą, kad šie dūmai rūktų saugiai pro kaminą.

 

Taigi, pirmiausia, jeigu to dar nepadarėte vasarą, išvalykite kaminą. Jeigu gyvenate privačiame name, tai galite padaryti ir patys specialiu šepečiu. Šiuo metu rinkoje yra šepečių, kuriuos galite naudoti iš apačios, tai geras sprendimas, tam, kad nerizikuotumėte ir patys neliptumėte ant stogo. Išvalyti kaminus šepečiu būtina dėl kamine per sezoną susikaupiančių apnašų. Tai iš kreozoto ir kitų degimo produktų susidarantys nešvarumai, kurių sankaupos kamine gali sukelti kamino arba net viso namo gaisrą. Paveikslėlyje matyti, kaip atrodo kaminas prieš valymą ir po jo.

 

Beje, gyvenantiems daugiabutyje, kamino valymą reikės patikėti specialistams. Taip pat rekomenduotumėme kreiptis į profesionalus, net jeigu gyvenate privačiame name, bet tai Jūsų pirmi metai, kai naudojate krosnelę ar židinį. Na, o jeigu kartais nuspręstumėte, kad apskritai norite pakeisti kaminą, nes jis kelia abejonių, plačiau apie tvirtus ir ilgaamžius „Sauresta“ gaminius galite rasti straipsnyje „Patikimi ir kokybiški metaliniai kaminai namo viduje ir išorėje“. Arba, kaip visuomet, kviečiame aplankyti mus mūsų salone Vilniuje, „Domus Galerijoje“ (P. Lukšio g. 32).

Antrasis žingsnis, tai krosnelių ar židinių techninis patikrinimas.  Jeigu prieš vasarą tuo nebuvo pasirūpinta, metas apžiūrėti ar sandarios tarpinės, ar nekliūna sklendės. Visų šių atsargumo priemonių yra būtina imtis dėl priešgaisrinės apsaugos, nes ugnis šildo, kuria jaukumą, džiugina akį, kai yra tinkamai prižiūrima. Tiesa, patiems tarpinių, kurios tvirtina durelių stiklą, keisti nerekomenduotume, nes eksperimentuodami galite ką nors sugadinti. Verčiau kreipkitės į mus ir mes rekomenduosime profesionalius meistrus.

Pažymėta kaip:
 
Apie autorių:

Rūta Jasutienė

„Krosnys ir krosnelės“ vadovė, savo gyvenimo būdą pavertusį į verslą, kuris apima prekybą krosnelėmis, židiniais, krosnimis ir kitais su ugnimi susijusiais aksesuarais.