„Meilė kaip ugnis – nekurstoma gęsta“  – vienas iš dažniausių liaudies frazeologizmų, kuris skamba kaip receptas  norintiesiems išsaugoti aistringus santykius poroje ir šeimoje. Artėjant Šv.Valentino dienai leidomės į paieškas, kokių dar tautoje posakių esama. O jos tikrai buvo vaisingos, nes atskleidė, jog ugnies ir židinio sąsajos su meile ir aistra tėra nedidelė dalis, ir kad turėti reikalų su židiniu ar ugnimi ne visuomet reiškia teigiama, o, pavyzdžiui, ir gėdą, greitumą, darbštumą ar netikėtą pradingimą.Taigi, ko dar galima prisišaukti židinį ar ugnį bekurstant?

 

Neretai ugnis visai nereiškia aistros, o atvirkščiai – išbandymus, pavyzdžiui: „aš dėl tavęs galėčiau ugnį ir vandenį pereiti“ byloja apie kalbančiojo pasiryžimą viską dėl artimojo padaryti, o  „į ugnį eiti“, vadinasi, savo noru ryžtis sunkumams. O kur dar frazeologizmai kaip „ugnimi spjaudytis“, „ugnimi spirti“, „ugnį užkurti“, kurie reiškia piktai kalbėti, burnoti ir vaidus kelti. Tačiau kontraversiškiausiai skamba frazeologizmas „liko prie ugnies“, kuris reiškia, kad mergina neištekėjo.

Taigi, ne visuomet ugnies simbolis byloja apie aistrą ir meilę. Kita vertus, tokia frazeologizmų įvairovė rodo, kad žmogaus gyvenime ugnis buvo ypatingai svarbi ir lydėjo kiekviename žingsnyje. Iš čia ir įvairiausi papročiai, prietarai bei ką tik aptarti posakiai. Kaip ten bebūtų, pati iš esmės ugnis turi daugiau teigiamo nei neigiamo ir viskas priklauso nuo ja besirūpinančio žmogaus – tinkamai prižiūrimas židinys yra tikrų tikriausia palaima kiekvienam ir įsimylėjėlių dieną, ir visus metus.

 

Kaip matote, apie ugnį ir židinius galime kalbėti ir kalbėti, todėl kviečiame pratęsti pokalbius užsukus į mūsų salonus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Visų, kurie parduotuvės konsultantui pasakys stebuklingą raktažodį „Aš gyvenu su ugnimi“, laukia netikėta saldi ir šilta staigmena. O jei nuspręsite įsigyti krosnelę ar židinį, pasiūlysime asmenines nuolaidas. Kokias? Prisiminkite, kad ugnis visuomet susijusi su prasmėmis „daug“, „stipriai“, „greitai“!

Mūsų adresus rasite čia. Laukiame Jūsų!

 
Apie autorių:

Rūta Jasutienė

„Krosnys ir krosnelės“ vadovė, savo gyvenimo būdą pavertusį į verslą, kuris apima prekybą krosnelėmis, židiniais, krosnimis ir kitais su ugnimi susijusiais aksesuarais.