Šią vasarą mes tikrai buvome ir vis dar esame lepinami gerų orų ir saulės. Nors tik ką praėjusios Žolinės primena apie artėjantį rudenį, vis dar didelė dalis žmonių rugpjūčio mėnesį išnaudoja vėlyvoms atostogoms. Kas nesutiks, kad poilsiaujant pasimiršta kasdieniai rūpesčiai, atsipalaiduojame, bet būtent dėl šių priežasčių yra sunkiau išlikti budriems. Tradiciškai šiltuoju sezonu savo ugnisgyvenimui bendruomenę perspėjame, kaip saugiai elgtis su ugnimi kuriant laužavietę, jog nenukentėtų nei žmogus, nei miškas.

Vis dėlto, šį kartą norime jus įspėti apie kitą pavojų – paslaptingas sroves jūroje. Ir spaudoje, ir socialiniuose tinkluose pastaruoju metu pasirodė pranešimai, kurie įspėja apie tai, kad Baltijos jūroje nėra saugu maudytis dėl stiprių priekrantės srovių. Apie šias sroves nusimano nedaugelis, o jos dažnai ir būna skaudžių netekčių priežastimi – nežinant, kaip elgtis patekus į šios srovės spąstus, tikimybė išgyventi yra menka. Tik informacijos sklaida apie tykančią grėsmę gali padėti išvengti nelaimių, tad raginame visus būti pilietiškais ir dalintis patirtimi, kuri gali išgelbėti kito žmogaus gyvybę.

Žinoma, būtų geriausia, jeigu šių šoninių srovių pavyktų išvengti. Pavojingą vietą, ypač, kai banguoja, jūroje galima atpažinti, jeigu tarp dviejų bangų yra pastebimas ramus vanduo, t. y., jei  iš abiejų pusių kranto link įstrižai keliauja dvi bangos, o tarp jų susidaro savotiška tuštuma. Į tokią atkarpą net nerekomenduojama bristi, nes tai rodo, kad šioje vietoje yra susidariusi povandeninė srovė. Ji gali būti tokia stipri, kad gali pradėti nešti žmogų net vandeniui nesiekiant liemens.

Ką daryti, jeigu vis dėlto srovė pagavo? Atsiminkite, tokiu atveju nereikia eikvoti jėgų ir stengtis plaukti į krantą. Žmogus, kad ir kaip stengsis, bus traukiamas gilyn į jūrą. Geriausia, jeigu pavyktų atsipalaiduoti, nepanikuoti ir plaukti į jūrą, o ne į krantą. Tik srovei nurimus, reikia pradėti plaukti palei krantą pavėjui, ieškant, kur lūžta bangos – ten bus sekluma. O jei jaučiate, kad nepavyksta, atsipalaiduokite ir šaukitės gelbėtojų pagalbos.

Tikimės, kad visi saugūs grįžote ar dar tik grįšite ir po iškylų miške, ir po maudynių jūroje. Ruduo jau po truputį artėja ir primena apie būsimus šalčius. Nepraleiskite progos ir pasinaudokite mūsų vasariškomis nuolaidomis. Įsigiję krosnelę dabar, džiaugsitės šiluma rudenį ir žiemą. Visą mūsų krosnelių asortimentą rasite el. parduotuvėje www.krosneles.lt.  Arba užsukite į mūsų saloną „Domus galerijoje“ Vilniuje ir pasidalinkite su mumis šios vasaros įspūdžiais.

 
Apie autorių:

Rūta Jasutienė

„Krosnys ir krosnelės“ vadovė, savo gyvenimo būdą pavertusį į verslą, kuris apima prekybą krosnelėmis, židiniais, krosnimis ir kitais su ugnimi susijusiais aksesuarais.